Home › Czy warto wybrać się do Wenecji?

Czy warto wybrać się do Wenecji?

Włochy są na ogół słynnym krajem wśród turystów. Spora część z nas fantazjuje o tym, żeby chociaż raz zwiedzić to położenie, gdzie działy się kluczowe przypadki oddziałujące na wspólną historię. Naturalnie mamy ochotę też poznać tę krainę pizzy, o sprzyjającym klimacie w której wszystkie okresy roku są właściwe na udaną wycieczkę. Obecnie pod lupę bierzemy największą na globie stolicę par - Wenecję. Jak obmyślić wycieczkę, która nie zrujnuje naszego budżetu? O tym dowiecie się z tego artykułu!

Pierwszym krokiem o którym powinniśmy pomyśleć zostaje dopasowana logistyka. Warto wspomnieć, że Wenecja z biegiem epok niezmiernie się rozprzestrzeniła oraz jej rewiry wybiegają daleko poza półwyspy morza adriatyckiego. Jest to wielka zaleta dla turystów, ponieważ lądowa część miasteczka jest bardzo dobrze skomunikowana z tradycyjną częścią. Mamy więc możliwość zostawienia wozu na stałym lądzie za znacznie niską cenę rzędu 20 euro za dobę, a następnie przemieszczenia się do kluczowych atrakcji za pomocą tramwajów wodnych, których infrastruktura jest bardzo rozwinięta. Podziwiając zabytki musimy mieć na uwadze, że Wenecja jest jednym z najczęściej obleganym miejscem na globie. Nie dziwi jednak fakt, że Włosi chcą mieć korzyści na turystach, którzy codziennie utrudniają im życie.

Wybierając się restauracji musimy zdawać sobie sprawę z tego,że, do kwot menu zostanie doliczona wartość serwisu, i wartość rachunku zwiększy się także o stały napiwek dla kelnera, który wynosi przeciętnie dziesięć procent kwoty. Szalety miejskie też są płatne, na szczęście prawie wszędzie mamy możliwość napić się z darmowej wody pitnej..


<< Poprzedni
Następny >>