Home › Gdzie spędzimy wypoczynek w roku 2013

Gdzie spędzimy wypoczynek w roku 2013

Sezon letni nadchodzi , więc rodacy coraz częściej głowią się nad sposobem zorganizowania swojego wypoczynku.

Istnieje kilka podstawowych sposobów wykorzystania przez rodaków wakacji.

Poniżej wymieniono najczęstsze
1) Bałtyk albo góry w kraju
Cały czas najpowszechniejszy azymut naszych wyjazdów urlopowych.

Nadbałtyckie kurorty i górskie miasteczka są cały czas chętnie odwiedzane przez rodziny z pociechami. W 2016 roku przeżyły największe obłożenie turystów od lat, co w opinii wielu obserwatorów jest powiązane z wprowadzeniem przez partię rządzącą programu socjalnego 500+. Najczęściej na takie wyjazdy wybieramy się za pomocą pociągu lub posiadanego auta
2) Wakacje katalogowe
Zwiększającą popularnością cieszą się zagraniczne, zorganizowane wyjazdy wraz z pośrednikiem. Pośrednik załatwia wtedy transport, rezerwuje ekskluzywny hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko radować się z nieograniczonego jedzenia i picia w hotelowych restauracjach czy barach. W ofercie zazwyczaj znajdują się też organizowane wycieczki fakultatywne po okolicy, za które jednak trzeba więcej zapłacić. Najczęściej wybieranymi kierunkami docelowymi w tej sytuacji są Hellada, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Poprzez niestabilną sytuację w krajach afrykańskich zmalała chodliwość tego kierunku. W tym roku biura podróży szacują niespotykaną liczbę chętnych na zagraniczne podróże.
3) Urlop u familii
Wielu z nas ma rodzinę w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych obszarach i to tamspędza swoje wakacje.

Chcemy uciec od wielkomiejskiego szumu i zgiełku wobec czego jedziemy na obszary niezurbanizowanepo to aby wyluzować się i zrelaksować się na łonie natury.
4) Wakacje Polaka czyli okres remontów
Cały czas spore grono osób swój urlop wypoczynkowy spędza nastaraniach polepszenia swoich realiów mieszkaniowych. W trakcie wakacji zmieniamy kolor ścian, wymieniamy podłogę, czy odrestaurowujemy łazienkę Po urlopie wykorzystanym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy czekając na następny rok i na kolejną okazję do wczasów..
.
dodatkowe informacje: zielona kawa w tabletkach