Home › Kilka informacji o operacji

Kilka informacji o operacji

Operacja małżowin usznych, zwana też w specjalistycznym słownictwie otoplastyką, jest jednym z bardzo często wykonywanych zabiegów medycyny plastycznej. feler związany z odstającymi uszami bywa dla masy osób (zarówno dzieci, jak i osób dorosłych) problemem, który często niedobrze ma wpływ na wszystkie aspekty życia. Osoby nie rzadko skarżą się na zmniejszone poczucie własnej wartości, awersję do towarzyskich wypraw, kłopoty z nawiązywaniem satysfakcjonujących relacji, a w przypadku dzieci i niepełnoletnich są ponadto kiepskie wyniki w szkole i odtrącenie od równolatków.

Historia zabiegu jakim jest zabieg korekcji uszu sięga XIX wieku, kiedy to jeden z zachodnich chirurgów - Johann Friendrich Dieffenbach dokonał po raz pierwszy korekcji uszu (był to jednak zabieg zrobiony po urazie uszu). Natomiast zabieg korekty uszu ze względów wyglądu został pierwszy raz przeprowadzony w 1881 roku w dwóch częściach. jednak w 1890 roku zaktualizowano zastosowane sposoby tak, aby blizna po wykonaniu operacji była mało zauważalna. pierwszą kwestią przed przeprowadzeniem operacji korekcji małżowin usznych jest oczywiście konsultacja z lekarzem lub otolaryngologiem, który kwalifikuje pacjenta do operacji korekty uszu. Głównym powodem kwalifikującym do operacji korekcji uszu są znaczne odchylenia od anatomicznego kształtu i położenia uszu.

Zabieg musi być wykonany u osób, u których schorzenie sprawia znaczne obniżenie komfortu życia, problemy z adaptacją z ludźmi czy problemy zawodowe w kontekście zawodów, w których niezbędne jest noszenie specjalistycznego nakrycia głowy - hełmu czy kasku..
<< Poprzedni
Następny >>