Home › Następstwa nadwagi

Następstwa nadwagi

Bezużyteczne kilogramy to nie wyłącznie defekt estetyczny. Bezlik osób, które walczą z nadwagą koncentruje się wyłącznie na własnym wyglądzie zapominając o tym, że przesadna ilość tkanki tłuszczowej ma prawo przełożyć się także na ogólną kondycję organizmu. Warto w takim razie dowiedzieć się jakich skutków zdrowotnych możemy się spodziewać kiedy tak właściwie nie kontrolujemy wagi. Pierwsze, co przychodzi na myśl to naturalnie serce. U osób z nadwagą wybitnie w wielu przypadkach obserwuje się nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca i duszności podyktowane dysfunkcjami kardiologicznymi. Co więcej wzrasta również ryzyko zachorowania na miażdżycę. W ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się wtedy blaszki miażdżycowe, jakie są w stanie prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, zaniku czucia w kończynach a też zawrotów głowy i chwilowych, niebezpiecznych utrat przytomności. Figury cierpiące z powodu nadwagi narażają też własny kręgosłup oraz stawy na większe obciążenie. Świadczy to, że po paru latach bez ustanku trwającej otyłości mogą pojawić się problemy reumatyczne a nawet osteoporoza. Kiedy kłopot nadmiernych kilogramów zaczyna wymykać się spod kontroli należy momentalnie udać się do specjalisty, jaki określi tego przyczynę. Nie zawsze jest to albowiem rezultat niezgodnej diety.

Równie często nadwaga ma prawo stanowić symptom toczącego się procesu chorobowego, takiego jak zespół metaboliczny a nawet cukrzyca.

W obydwu wypadkach nieodzowne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza specjalisty i przyjmowanie farmakologicznych środków, jakie mogą też odciążyć utratę wagi..


Inne artykuly na: tabletki na odchudzanie