Home › Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach ukazują się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak stworzenie filmu jest dużo bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego czynników technicznych.

Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji nieraz wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę specjalistów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


<< Poprzedni
Następny >>