Home › Tych artykułów nie powinieneś unikać na żadnej diecie

Tych artykułów nie powinieneś unikać na żadnej diecie

Odchudzanie, czyli redukcja masy ciała ludzkiego, na ogół skupia się na stosowaniu drastycznych planów żywieniowych. Większość z nich zawiera w sobie skrupulatnie rozpisany jadłospis. Nie wspomina jednak o dwóch ważnych produktach - wodzie i błonniku. Woda, jako źródło życia, potrzebna jest nam do prawidłowego funkcjonowania. Z lekcji anatomii człowieka każdy najpewniej pamięta, że człowiek składa się z wody w powyżej 70%.

Odwodnienie organizmu ludzkiego ma prawo przyczynić się do licznych kłopotów zdrowotnych a uczucie pragnienia to tylko jeden z wielu objawów, jaki może zaświadczać o takim stanie rzeczy. Postać nie prowadząca zintensyfikowanego (jeżeli chodzi o aktywność) trybu życia powinna spożywać na dzień od 1,5 do nawet 2 litrów wody na dzień.

Ci, którzy ćwiczą znacznie więcej.

W żadnej diecie nie wypada ograniczać spożycia płynów. Wręcz przeciwnie - im znacznie więcej, tym przyzwoiciej.

Też błonnik jest nam nieodzowny do życia.

Wolno go znaleźć w naturalnych produktach i w suplementach diety.

Jest to substancja, jakiej organizm ludzki nie wchłania, jednakowoż równolegle to naturalnie ona odpowiada za regulację procesów trawiennych.

Spożycie trafnej ilości błonnika na dobę warunkuje cykliczność wypróżnień, niwelację uczucia pełności, gazów i kłopotliwych wzdęć. Badacze dowiedli również, że brak błonnika może mieć oddziaływanie na powstawanie żylaków odbytniczych! Jak widać niezależnie od stosowanej diety, czy to redukcyjnej czy oczyszczającej, w każdej z nich powinna znaleźć się woda oraz omawiany już dobrotliwy błonnik..